קוקטיילים מפורסמים

קוקטייל הינו תרכובת של שני משקאות אלכוהוליים לפחות ( וודקה עם תפוזים, לדוגמא, איננה קוקטייל אלא mix drink ).
השם קוקטייל : cocktail
מורכב משתי מילים ומשמעו : זנב תרנגול , על שום קישוט המשקה שהיה דומה בצורתו לזנב של תרנגול.
כיום קיימים בעולם אינספור קוקטיילים , חלקם וריאציות של קוקטיילים אחרים ומאות ספרים בנושא יספקו אלפי דוגמאות לתרכובות מוצלחות יותר או פחות של משקאות שונים.
עם זאת , ישנה קבוצה ותיקה של קוקטיילים אשר ביססו את מעמדם במשך השנים ככאלו שעל כל ברמן ראוי לשמו, בכל בר בעולם, לדעת אותם, ואת רובם מכירים גם אנשים רבים בשמם מבלי שתהיה להם השכלה אלכוהולית כלל.
מטרת סדנה זו הינה לסקור חלקית את קבוצת הקוקטיילים הזו ואת הסיפורים שמאחורי המשקאות.

10% הנחה על קורס הברמנים לפונים עכשיו

שם מלא:

דוא"ל

טלפון:

מתעניין ב:

tag

 קוקטיייל DRY MARTINI

הדריי מרטיני הינו המפורסם ביותר בקרב משפחה ידועה של קוקטיילים קלאסיים – משפחת הקוקטיילים המעורבבים (stirred cocktail ) . דרך ההכנה של משפחת משקאות זו מאופיינת בערבוב המרכיבים בתוך השייקר  במקום לנער אותם וזו במטרה להשיג מהילה מינימלית במי הקרח.  על מידת הקלאסיות של משפחת המרטיני יכולה להעיד העובדה שמתוך משפחה זו בחר איאן פלמינג משקה עבור גיבורו אנין הטעם – ג'יימס בונד. הדריי מרטיני הינו שילוב של ג'ין וורמוט יבש המעורבבים יחדיו בשייקר ומוגשים בכוס מרטיני בליווי זית.  את הדריי מרטיני ניתן להגיש במגוון רמות יובש, ע"י שינוי המינונים של שני המרכיבים ( העלאת כמות הג'ין והורדת כמות הורמוט תהפוך את הקוקטייל ליבש יותר, לדוגמא.).


קוקטייל ORGASM

את מידת הפופולאריות של קוקטייל האורגזמה ניתן לייחס לשתי סיבות: האחת, שמו הארוטי של המשקה . ( ארוטיקה בשמם של משקאות אלכוהוליים, בפרט בקרב הקהל הישראלי הינה דרך בדוקה לקידום מכירות ). השנייה, השילוב הטבעי של שלושת מרכיביה : שמנת, ליקר קפה ואייריש קרים. את האורגזמה יש לנער היטב בשייקר על מנת לאחד את השמנת היטב עם המרכיבים האחרים ולהגישה בכוס קוקטייל או כוס lowball .
ניתן לטבל את האורגזמה במעט פרנג'ליקו ( ליקר אגוזים ), אמרטו ( ליקר שקדים ) ותוספת של סאותרן קומפורט הופכת את הקוקטייל למשקה חדש העונה לשם : comfortable lady.


קוקטייל מרגריטה.

אחד הסיפורים המפורסמים על קוקטייל המרגריטה מספר על אשת יחסי ציבור אמריקנית בשם זה אשר רקחה את הקוקטייל המפורסם בעולם כדי לשכנע את וולט דיסני להישאר במסיבה שערכה.
קוקטייל המרגריטה הינו קוקטייל מצוין לקיץ, אם כי בארצנו נוהגים יותר לשתות את המרגריטה הקפואה, המתוקה יותר העשויה בבלנדר מאשר את הקלאסית, העוקצנית יותר, המנוערת בשייקר . למרגריטה הקפואה ניתן גם להוסיף טעמי פירות, עובדה שהופכת אותה לקוקטייל הקיץ הפופולארי ביותר כיום. למרגריטה הקלאסית שלושה מרכיבים : טקילה, מיץ לימון וטריפל-סק (ליקר תפוזים) , והיא מוגשת לאחר ניעור בכוס מרגריטה טבולת שוליים במלח.


קוקטייל קוסמופוליטן

קוקטייל הקוסמופוליטן זוכה בימינו אלה לפופולאריות גדולה בארה"ב ובעולם לאחר הופעתו החוזרת ונשנית בסדרה : סקס והעיר הגדולה לצד קוקטייל אחר מפורסם לא פחות – המנהטן.
צבעו האדום ומראהו הצלול בכוס הקוקטייל התיאטרלית מתמזגים בהצלחה אל תוך ארועים נוצצים ומפתיע לגלות שדווקא טעמו המרענן הוא העניין במשקה זה.
החריפות מגיעה מוודקה, המתיקות מליקר תפוזים, על הטעם אחראי ליקר אפרסקים ועל החמיצות והצבע – מיץ אוכמניות . מנוער ומוגש קר מאוד בכוס קוקטייל.


קוקטייל בלאדי מרי

אחד מאותם שילובים שחוצים את האנושות לשניים : אלו שמתים על זה ואלו שלא סובלים את זה, אך קשה להישאר אדיש למראה המשקה האדום – סמיך הזה.
וודקה, מיץ עגבניות ומסכת שלמה של מתבלים: מלח, פלפל, טבסקו, רוטב וורצ'סטר שייר ( לטיבול בשרים ), כף מיץ לימון סחוט וגבעול סלרי יוצרים משקה שהינו חגיגה לאוהדי מיץ העגבניות .
חובבי מלאווח – שימו לב !


קוקטייל ראסטי נייל

שילוב מוצלח במיוחד בין וויסקי סקוטי מעורבב ודרמבוי, ליקר דבש המבוסס על סינגל מאלט וויסקי, יוצרים אפשרות מצויינת למשקה עבור אלו שקשה להם עם החריפות החומה של הוויסקי אך עדיין היו רוצים להינות מן המשקה האגדי.
הראסטי נייל יכול להימזג מתוק מאוד או חריף מאוד, בהתאם למינון שבין שני המרכיבים.


קוקטייל בלאק / וויט ראשן

שני אחים מפורסמים, הלבן שביניהם כיכב לא מזמן ב "ביג לבובסקי" וזכה לתהילת עולם. קוקטייל קפה שמוכיח את עוצמתה של פשטות : וודקה וליקר קפה לשחור, תוספת של שמנת ללבן.
תחליף מצויין (או תוסף) לקפה קר בלילות הקיץ הלוהטים.
לרוויה.


APPLE  MARTINI קוקטייל

40 מ"ל וודקה
20 מ"ל שנאפס תפ"ע
20 מ"ל סירופ ליים
40 מ"ל ג'ינג'ר אייל
מנוער ומוגש בכוס קוקטייל.


MANHATTAN קוקטייל

40 מ"ל וויסקי שיפון (אמריקאי)
20 מ"ל ורמוט אדום
מעט אנגוסטורה ביטרס (מתבל מריר).
מערבבים ומוזגים לכוס מרטיני מקוררת.

אפריטיף

המילה אפריטיף, מקורה בלטינית ומשמעה – "לפני", והיא מתייחסת לכלל המשקאות המתאבנים. זו קבוצה גדולה של משקאות אלכוהוליים שנהוג להגישם לפני הארוחה.היות ולפני הגשת הארוחה קיבתנו ריקה והערב רק בתחילתו יש למשקאות האפריטיף מאפיינים ברורים: אחוז אלכוהול נמוך יחסית – למנוע השתכרות מהירה ,מרכיבים טבעיים מעודדי עיכול – להכנת הקיבה לאוכל,מתיקות מתונה – כדי שלא ליצור תחושת שובע, Aftertaste קצר – נוכחות קצרה של המשקה בפה לאחר בליעתו, כדי להשאיר את החיך נייטראלי לקראת הארוחה.מעבר להיותם משקאות אהודים בפני עצמם מהווה חלק גדול ממשקאו האפריטיף בסיס להכנתם של קוקטיילים קלאסיים רבים כדוגמת הדריי מרטיני, המנהטן והנגרוני.

את משקאות האפריטיף ניתן לחלק לשלוש קבוצות:

א. יין

יין הינו משקה אוניברסלי במובן זה שקיימים יינות לתחילתה, מהלכה וסופה של הארוחה.  הדעה לגבי איזהו יין אפריטיף טוב, יכולה להשתנות ממומחה למומחה אך ככלל, יינות האפריטיף הינם יבשים או חצי יבשים; כלומר: לבנים, סמוקים או ורודים.


ב. ורמוט

ורמוט הינו תערובת של יינות שחוזקה בתזקיקי גפנים ויושנה או תובלה, בהתאם לארץ המוצא ולאופי המשקה .  הורמוטים האיטלקיים, לדוגמא, הינם קלילים ואווריריים כיוון שהם מבוססים על יינות העשויים מזני ענבים לבנים בלבד.לאחר חיזוקם עוברים היינות תיבול עשיר.
הורמוטים האיטלקיים מיצרים במספר רמות יובש ואופני תיבול.

צרפת מספקת ורמוט מצויין הקרוי דובונה.
צבעו אדום עמוק, על שום זני הענבים האדומים שמהם הוא עשוי, טעמו עשיר ובנוסף לתיבול הוא עובר יישון שהופך את גופו לכבד יותר.

ספרד הינה מולדת השרי המפורסם.
המשקה מגיע ממשולש השרי , אזור שמתקיימת בו תופעת טבע בלתי מוסברת – היווצרות פטריית קצף בזמן התסיסה, והוא עשוי מיינות המופקים משלושה זנים של ענבים לבנים. לאחר חיזוק עובר השרי יישון.

הפורט המגיע מפורטוגל מפורסם לא פחות.
ענבי הפורט מגודלים בצפון המדינה, באזור שקרוי דורו.  אזור זה ייחודי בשל אופיו הגיאוגרפי שמשלב מספר מיקרואקלימים סמוכים, עובדה שמאפשרת גידול מגוון רחב של זני ענבים באותו האזור.
הפורט מופק הן מזנים אדומים והן מזנים לבנים של ענבים, עובר חיזוק ויישון, וכמו השרי מגיע במספר רמות מתיקות.


ג. אפריטיפים מרירים

משקאות אלו מופקים על פי רוב מדגנים תחת ענבים ועוברים תיבול עשיר בעשבים, צמחים תבלינים ופירות.  הידוע שבהם הינו, ללא ספק, הקאמפרי האיטלקי.
משקה אדום – מר המבוסס על תיבול תזקיקיי דגנים . צבעו המקורי, כך נטען, מגיע מכנפי חרקים, אם כי רוב בקבוקי הקמפארי בארצנו נושאים הכשר וצבעם מגיע מצבעי מאכל וקליפות רימונים.
חוויה חזקה לחיך ולגרון שיש להתנסות בה יותר מפעם אחת ( ופעמיים, ושלוש... ) כדי להבין את העונג הגלום בה.
מאיטליה מגיע גם האוורנה, שהינו אפריטיף מתוק – מריר.  גם הוא מבוסס על השרייה של סדרה ארוכה של מתבלים בתזקיקי דגנים.

 
קוקטיילי  אפריטיף

WINE COOLER

יין לבן יבש
מונין – סירופ ליצ'י
סודה
מוזגים את היין המקורר לתוך כוס יין גבוהה עד שני שליש מגובה הכוס, מוסיפים את סירופ הליצ'י לפי הטעם ומסיימים בסודה.


NEGRONI

20 מ"ל ג'ין
20 מ"ל קמפארי
20 מ"ל רוסו
מערבבים את המרכיבים בשייקר ומוזגים לתוך כוס מרטיני מקוררת בתוספת פלח תפוז.


וויסקי

עד היום חלוקות הדעות באשר למוצאו של הוויסקי – האם מסקוטלנד או מאירלנד, עם זאת בשוק הוויסקי בימינו שולטת סקוטלנד ביד רמה.
הוויסקי, שנחשב על ידי רבים כמלך החום של עולם האלכוהול הינו תזקיק דגנים מיושן. סוג הדגנים ודרך ייצורו תלויים בארץ המוצא.  הסינגל מאלט הסקוטי המפורסם, לדוגמא, מוכן מתערובת המכילה לתת שעורה בלבד בעוד הבורבון האמריקני עשוי ברובו מתירס .
הוויסקי האירי, לעומת שניהם עובר זיקוק משולש שהופך את גופו לקל יותר, טעמו לחלול יותר ואותו קל יותר לשתיה .
אולם, עם כל ההבדלים הקיימים בין סוגי הוויסקי השונים, חייב כל וויסקי לענות על 2 תנאים זהים:
- חומר הגלם חייב להיות דגן.
- על המשקה לעבור שלושה תהליכים:

תסיסה – ליצירת אלכוהול
זיקוק – להעלאת אחוז האלכוהול
יישון – להפיכת התזקיק השקוף למשקה החום העשיר שאנו מכירים.
ההבדלים הקיימים בין וויסקי אחד למשנהו, לכן, נובעים משוני בתערובת הדגן, או בדרך הייצור, או בהוספת תהליך ייחודי לאותו סוג וויסקי. והבנת ההבדלים הללו תאפשר לזהות מיידית כל סוג וויסקי בפני עצמו.


סינגל מאלט

וויסקי סקוטי העשוי מלתת שעורה בלבד, עובר זיקוק דודי כפול וייבוש בעשן קבול המעניק לו טעם, ריח וכובד שלא ניתן לטעות בהם.
מוחשב ע"י רבים כאחת מצורותיו המשובחות יותר של משקה האלים.


בלנדד

וויסקי סקוטי מעורבב.
הבלנדד הינו תוצאת חיתון של סוגים רבים של וויסקי מוכן, חלקם סינגלמאלטיםורובםוויסקידגנים, המיוצר אף הוא בסקוטלנד מתערובת עשירה של דגנים, מזוקק בשיטת הזיקוק הרצוף ונמכר בעיקר ליצרני בלנדד.
כיום , מעל ל 90% מכלל הוויסקי הנמכר בעולם הינו בלנדד.


בורבון

וויסקי אמריקאי הקרוי על שם מחוז בורבון שבקנטאקי.
התערובת מכילה ברובה תירס ( עד 80% ), מזוקק בשיטת הזיקוק הרצוף ומיושנת על פי חוק ממשלתי בחביות חדשות בלבד.
התוצאה: וויסקי שהינו מתוק מחד וחד מאידך, בעל ארומות חריפות במיוחד.


 
וויסקי טנסי

וויסקי אמריקאי העובר סינון דרך פחם שהופק משריפת עץ אדר סוכר ,sugar maple tree
וכתוצאה, מעודן יותר מאחיו הבורבון ובעל טעם לואי אופייני שאין לטעות בו.

 
RYE  וויסקי שיפון

וויסקי אמריקאי המופק מתערובת המכילה ברובה שיפון .
מזוקק בשיטת הדוד.
גס ומחוספס יחסית, כהה בצבעו ןאינו מיובא באופן סדיר לישראל.


וויסקי אירי

גם הוויסקי האירי נחלק באופן עקרוני לתתי – סוגים.
המאפיין העיקרי : תערובת עשירה של דגנים וזיקוק דודי משולש שהופך את הוויסקי לעדין יחסית וקל לשתיה.


וויסקי קנדי

הוויסקי הקנדי צבר מוניטין ב – 14 שנות היובש שעברועלארה"ב בעקבות חקיקתו של התיקון השמונה – עשר לחוקה האמריקנית בתחילת המאה העשרים.
קנדה היתה המקום הקרוב ביותר להברחות ומאז הפך הוויסקי הקנדי לערובה לאיכות.
יוצרים וויסקי ייחודי ונעים. rye שילוב בין הבורבון וה-

 
קוקטיילי וויסקי


ראסטי נייל

40 מ"ל בלנדד
20 מ"ל דרמבוי
מוגש בכוס וויסקי עם קרח.

אולד פאשן

60 מ"ל בלנדד
קוביית סוכר
מעט אנגוסטורה ביטרס.
מספיגים את קוביית הסוכר באנגוסטורה ( מתבל מריר למשקאות ) ומניחים בתוך כוס וויסקי, עליה מוזגים את הבלנדד בליווי קרח.

מנהטן

40 מ"ל וויסקי אמריקאי
20 מ"ל ורמוט אדום
מעורבב בשייקר ומסונן לכוס מרטיני.

משקה רודף משקה" – במקרה זה הכוונה ללגימת וויסקי תוך כדי שתיית בירה.  תענוג לחובבי הטעם".החום


קוקטיילי קיץ ובלנדר

קוקטיילי הקיץ הינם קוקטיילים חמוצים – מתוקים, המוגשים קרים מאוד בשלל צבעים וטעמי פירות . השימוש בטעמו החמוץ של מיץ הלימון, שהינו דומיננטי יחסית לטעמים אחרים מאפשר להסתיר את החריפות האלכוהולית של המשקה.  כתוצאה, ניתן להגיש משקאות חזקים בעוצמתם האלכוהולית מבלישזו תורגש. אופציה מצוינת לאלו שמעוניינים לחוש בהשפעת האלכוהול אך קשה להם עם החריפות עצמה. את הקוקטיילים הללו ניתן להכין בשייקר או בבלנדר, בהתאם למירקם בו חפצים.  קוקטייל המוכן בשייקר הינו בעל מירקם מימי בעוד שהבלנדר מאפשר להוציאו במגוון מרקמים, החל ממימי וכלה בברדי (התלות בכמות הקרח שהוכנסה לתוך הבלנדר). יתרון נוסף המגיע עם הבלנדר הינו האפשרות למזג לתוך המשקה פירות שמוסיפים טעם, סמיכות ויופי למראהו הכללי של המשקה. חשוב לזכור, שבניגוד לקוקטיילים קיימים אחרים, שעבורם ישנו מרשם ידוע מראש, הבלנדר הינו פתח לדמיונו היוצר של הברמן.  משקאות הבלנדר מוכנים פעמים רבות בהתאמה אישית לרצונו של לקוח מסוים ולעולם אינם זהים מברמן אחד לאחר.


WATERMELLON SOUR

80 מ"ל מונין אבטיח
40 מ"ל סירופ ליים
מנערים בשייקר ומגישים קר מאוד בכוס סאוור.
תענוג אמיתי וזול לחובבי טעם האבטיח.


WOO – WOO

40 מ"ל וודקה
40 מ"ל ליקר אפרסקים
מיץ אוכמניות
מוזגים את הוודקה וליקר האפרסקים לכוס גבוהה עם קרח ומסיימים עם מיץ האוכמניות.


מרגריטה פסיפלורה

40 מ"ל טקילה
20 מ"ל טריפל – סק (ליקר תפוזים)
20 מ"ל סירופ ליים
20 מ"ל מונין פסיפלורה
1/2 פסיפלורה
קוקטייל בלנדר. את כמות הקרח בוחרים בהתאם למירקם הרצוי. גרעיני הפסיפלורה מנקדים את המשקה ומשווים מראה טרופי יפהפה. חזק, חמוץ וטעים.
 

מרגריטה לימונענע

לימון שלם מקולף
סוכר
טקילה
טריפל – סק (ליקר תפוזים)
נענע
מכניסים את הלימון הטקילה והטריפל-סק לבלנדר עם קרח .  את כמות הסוכר יש לבחור בהתאם לגודל הלימון  ולמתיקות הרצויה.  מעט נענע לתוך הבלנדר יביא להיווצרות נקודות במשקה , מי שמבקש להימנע מכך יוסיף את הנענע ישירות לכוס בשעת המזיגה.
נשק מצויין וטעים במיוחד כנגד החמסין הארץ – ישראלי הכבד.

 
פינה קולדה

40 מ"ל רום
20 מ"ל מאליבו (ליקר קוקוס)
20 מ"ל מונין קוקוס (סירופ)
אננס
מיץ אננס
חלב
קוקטייל הבלנדר המפורסם בעולם. מתוק וחלבי. שילוב מוצלח במיוחד של טעם הקוקוס והאננס ליצירת קוקטייל טרופי טעים במיוחד.


דאקירי ליצ'י

60 מ"ל רום
20 מ"ל מונין ליצ'י (סירופ)
30 מ"ל סירופ ליים
ליצ'י
קוקטייל ליצ'י ברדי .  מעדן לחובבי הליצ'י.


נבנה ע"י :    אינטרנט פולפאוור  בניית אתרים   |  עיצוב ע"י  Bee Creations