סוגי ברים בישראל

מה ההבדל בין בר שכונתי לבר-מסעדה? מה שונה בין דאנס בר לפיק אפ בר? מומחי זמן אמיתי עושים לכם סדר בסוגי הברים הקיימים בישראל

הברים בישראל מתאפיינים במגוון רחב של סגנונות השונים זה מזה במגוון מאפיינים, כמו עיצוב ותאורה, מוזיקה, תפריט האוכל והמשקאות, וכן בעובדי המקום ובכללם גם הברמנים. כל המאפיינים האלה מתאגדים לתוצר סופי היוצר ביחד עם קהל הלקוחות את אופי הבר והאווירה השוררת בו.

 

בארץ פועלים מאות רבות של ברים, העובדה שאין בר אחד זהה לאחר, מאפשרת לבליינים לבחור כל פעם מחדש אווירה אחרת, סגנון שונה ובילוי מגוון, בהתאם למצב הרוח ולחוויה אותה רוצים לחוות בכל רגע נתון - רומנטית, אינטימית, פרועה, סולידית וכו'.

 

מכיוון שלכל מקום סגנון משלו, התכונות הנדרשות מהברמנים העובדים במקום מסוים משתנות בהתאם. על מנת שתוכלו להבין באילו מקומות תרצו לעבוד כברמנים ומה הכי מתאים לכם ולאופי שלכם - הכנו לכם סקירה קצרה של כמה סוגי ברים פופולאריים. כמובן שחלוקה זו אינה מחייבת, וישנם לא מעט ברים העונים להגדרה של כמה מהסוגים. נתחיל? נתחיל! 

שם מלא:

דוא"ל

טלפון:

מתעניין ב:

tag

בר מסעדה

 

מקומות שמוגדרים בר-מסעדה נחלקים בגדול לשני סוגים עיקריים - מקומות עם בר בסיסי ומקומות עם בר מרכזי.

במקומות שמחזיקים בר בסיסי, תפקיד הברמן יהיה בעיקר לספק שתייה שתבוא במקביל עם האוכל, ותכלול בעיקר אפריטיפים, יין, שתייה קלה וקפה. בבר כזה יהיה בדרך כלל ברמן אחד אשר כמעט ולא ישרת לקוחות בצורה ישירה אלא "יוציא מנות" למלצרים. כתוצאה מאופי המקום, לא יהנה הברמן מטיפים גבוהים ולכן משכורותו תורכב לרוב מבסיס מסויים ותוספת שתופרש מהטיפים של המלצרים.

 

במקומות בהם הבר הוא חלק מרכזי מהמסעדה יהיה תפריט אלכוהול מגוון שיכלול, בין השאר, תפריט יינות עשיר ותפריט קוקטיילים מרשים. בבר-מסעדה שכזה, יידרש הברמן לידע רב בנושא יין ואלכוהול בפרט, וכן יחוייב בשמירה על סטנדרטים גבוהים בהגשת המשקאות. הברמן ישרת בדרך כלל לקוחות גם על הבר, ויהנה לרוב מטיפים גבוהים שיבואו בעקבות החשבון הגבוה לכל סועד.

שעות עבודה במקום: משעות הצהריים המוקדמות עד שעות הערב המאוחרות (לרוב תהיה חלוקה של משמרות צהריים" וערב)

תכונות נדרשות מהברמן:ידע באלכוהול, יכולת התאמה של משקה לסוג האוכל, הקפדה על פרטים ועל צורת הגשה של המשקאות

דרישה לקורס ברמנים:כן

שכר:משתנה ממקום למקום, לרוב יורכב מבסיס + טיפים

 

 

בר שכונתי

 

כשמו כן הוא - שכונתי. ברים אלה ישתנו בהתאם לשכונה בה הם ממוקמים, ובדרך כלל יספקו אלכוהול במחירים שפויים, תפריט אוכל הכולל נשנושים ומנות משביעות, מוזיקה טובה ואווירה חמה וביתית. רוב הלקוחות בברים אלו יהיו קבועים ויתייחסו לבר כאל הסלון שלהם ואל הברמן כאל חבר. בדרך כלל במשמרת יעבוד ברמן אחד, ולכן יידרש לנהל את הערב ולשלוט על היבטים נוספים כמו תאורה, מוזיקה וקופה. האוירה בברים שכונתיים הם לרוב פתוחה ונטולת "פוזה", והברמן יהיה חייב להתחבר עם הלקוחות על מנת להמשיך לעבוד במקום. הטיפים בבר השכונתי ינבעו כתוצאה משירות חם ואדיב שלא תמיד יהיה פרופורציונלי לגובה החשבון.

 

שעות עבודה במקום: משעות הערב המוקדמות עד שעות הלילה המאוחרות

תכונות נדרשות מהברמן: ידע באלכוהול, עבודה מקצועית, תקשורת טובה עם לקוחות ואינטליגנציה רגשית גבוהה

דרישה לקורס ברמנים: כן.

שכר: משתנה ממקום למקום, לרוב יורכב מבסיס + טיפים

 

דאנס-בר / מועדון

 

יש מגוון עצום של אנס ברים ומועדונים השונים באופיים וסגנונם זה מזה, אולם לכולם יש קווי דמיון משותפים - מוזיקה חזקה וקצבית, רחבת ריקודים ולעיתים מספר עמדות בר. האוירה במקומות אלו תהיה של מסיבה והעבודה בהתאם. תפריט האלכוהול יהיה יחסית מצומצם ויענה על דרישה בסיסית של "לדפוק את הראש". רוב המשקאות יהיו מהירי הכנה כמו mixed drinks, בירות וצ'ייסרים, ופחות קוקטיילים מתוחכמים ומורכבים. התקשורת בין הברמן ללקוח תתבצע בעיקר בעזרת תנועות ידיים בשל המוזיקה החזקה, ותסתכם בהזמנת משקה, קבלתו ותשלום עבורו. העבודה בברים כאלה היא בדרך כלל אינטנסיבית וקשה פיזית, אך מתגמלת בשכר גבוה הנובע מהכנת כמות משקאות רבה.

 

שעות עבודה במקום:משעות הערב המאוחרות עד שעות הבוקר המוקדמות

תכונות נדרשות מהברמן:סיבולת לב-ריאה, עבודה מהירה ויעילה

דרישה לקורס ברמנים:לרוב כן

שכר:טיפים, טיפים, טיפים ועוד טיפים

 

מגה-בר / פיק-אפ

 

מגה ברים נכנסו לעולם הבר הישראלי לפני מספר שנים, ומתאפיינים בתקציב ענק, עיצוב מושקע ותפריט עשיר, יקר, ומתחכם של אוכל ואלכוהול. הבר עצמו מעוצב כצורה סגורה עם דיספליי עילי, בתוכה הברמנים נותנים שירות ללקוחות היושבים מסביב. עיצוב זה מאפשר יותר אינטראקציה בין הלקוחות, ובשילוב עם המוזיקה והתאורה יוצר אווירת "שחיתות" מסויימת. מספר הברמנים יהיה גדול, בשל מספר מקומות הישיבה הרב שמסביב לבר וסוג הלקוחות "חסר הסבלנות".

 

שעות עבודה במקום: משעות הערב המאוחרות עד שעות הלילה המאוחרות

תכונות נדרשות מהברמן: מהירות, מקצועיות וסבלנות

דרישה לקורס ברמנים: כן

שכר: טיפים

 

בר: קפה

 

ברים אלה יכללו כמובן תפריט משקאות חמים עם התמקדות בסוגי קפה שונים, אך גם מספר לא מבוטל של משקאות קרים לא אלכוהולים. היצע האלכוהול לרוב יהיה מצומצם ויכלול בדרך כלל בירות ועוד מותגים ספורים של שתייה חריפה. תפריט האוכל יציע מספר כריכים ועוגות, אך יכול לכלול גם מנות ראשונות, עיקריות וקינוחים מצויינים. העבודה במקום היא בצורת פיקים, אך לרוב היא רגועה וסולידית, והברמנים כמעט ולא ישרתו לקוחות אלא יוציאו קפה בכמויות גדולות.

 

שעות עבודה במקום: מלפנות בוקר עד שעות הערב המאוחרות (יש מקומות הפתוחים 24 שעות)

תכונות נדרשות מהברמן: שליטה בקפה, עבודה בפיקים

דרישה לקורס ברמנים: לרוב כן

שכר: בסיס + טיפים

 

שירותי-בר / בר אקטיבי

 

ברים מסוג זה הם לרוב ניידים, והעבודה היא באירועים כמו חתונות ומסיבות. פרט לעבודה באירוע עצמו, יידרשו בדרך כלל הברמנים להקים ולפרק את הברים. באירוע עצמו, לא תהיה לרוב התעסקות עם כסף, שכן מזמין האירוע משלם בצורה כוללת על הבר וכך מתפנים הברמנים להכנת משקאות ומתן שירות. כתוצאה מכך כמות הטיפים המתקבלת מהאורחים נמוכה מאוד, אך קורה לא פעם שבעל האירוע משאיר גם טיפ כולל לברמנים. רמת האלכוהול תשתנה מבר למשנהו ותהיה לרוב בסיסית מאוד עם "שיפורים" נקודתיים. במקרים רבים יידרשו הברמנים והברמניות לצאת לרחבת הריקודים, להשקות את הרוקדים במגוון משקאות זרחניים ולהפגין יכולות פליירינג מרשימות.

 

שעות עבודה במקום: מאחר הצהריים עד שעות הלילה (משתנה בהתאם לאירוע)

תכונות נדרשות מהברמן:עבודה מהירה, שירות אדיב, שליטה בפליירינג (בברים מסויימים)

דרישה לקורס ברמנים:לרוב כן

שכר: בסיס (לפעמים גם טיפים)

נבנה ע"י :    אינטרנט פולפאוור  בניית אתרים   |  עיצוב ע"י  Bee Creations