הברים הכי מפורסמים בעולם

מה הופך אדם, מקום, מאכל, משקה, למפורסם? אם ישאלו אתכם מי הם חמשת שחקני ושחקניות הקולנוע המפורסמים ביותר, מה תהיה תשובתכם? בראד פיט ומריל סטריפ ברשימה? עבר זמנם? אולי וין דיזל וגל גדות?. כל אחד כנראה יכניס לרשימה את מי שהוא אוהב באופן אישי, וזה בדיוק העניין ברשימות קצרות, עליך לבחור מבין כל אהוביך רק מעטים ובכלל לא בטוח שאחרים יסכימו איתך. למרות שבראד פיט הוא נצחי.

אז איך בכל זאת ניתן לכם כאן רשימה המונה חמישה ברים מהמפורסמים ביותר בעולם? לפי מה בחרנו? הבחירה נערכה לפי נוכחות עקבית של הברים הללו ברשימת הברים הטובים בעולם, בשילוב אריכות ימים ובר שהוא קלאסיקה בפני עצמו ותרם לא מעט לסצינת הברים המוכרת לנו כיום. ברים שתמיד באופנה, מתקופה בה אנשים הגיעו אליהם רכובים על סוס, דרך שתיינים בבגדי ניאון ופאוץ', המקורי מפעם, ועד לימינו, שתיינים עם פאוץ'. עד שיחלוף הטרנד.

הברים הבאים ברשימה, תמיד טרנדיים, תמיד רלוונטיים ומובילים את הדרך בעבור רבים אחרים.

AMERICAN BAR – SAVOY LONDON

האמריקן בר במלון הסבוי בלונדון הוא ככל הנראה אחד מהברים האייקוניים ביותר בעולם. בר הקיים משנת 1893, חלוץ ברי הקוקטיילים בממלכה המאוחדת ולא נראה שהוא הולך לשום מקום. שמו הוא מחווה לתחילת תקופת הקוקטיילים במאה ה19 שפרחה וצמחה בארה"ב. ברמנים בחליפות המערבבים קוקטיילים בהשפעת מוזיקת ג'אז בעיקר, יעניקו לכם תחושת נוסטלגיה לתקופה בה לא חייתם. קפסולת זמן מודרנית, אולי זה מונח שהמצאתי אך הוא מדויק.

DEAD RABBIT – NYC

הדד ראביט, בר צעיר בן כעשור. בר אירי בועט ומיוחצן שיווקית כמו וויסקי ג'יימסון. מה שאומר שכולם ימצאו עצמם בבר זה. מובילים גדולים בתחום הקוקטיילים, עם ספרי מתכונים ומשקאות המאויירים כקומיקס אלים, השואב השראה מכנופיית הדד ראביטס, שהטילה אימתה בניו יורק באמצע המאה ה19, מהם לקוח השם. אך מעבר לקוקטיילים שזיכו את הבר בפרסים רבים וכמה פעמים במקום הראשון ברשימת הברים הטובים בעולם, בירות רבות מהחבית נמזגות כמים, בטענה עצמית כי הגינס הטובה בניו יורק, נמזגת אצלם, וכמובן וויסקי, אירי. יחד עם מטבח עשיר, אופציות ישיבה מגוונות והאשטג טרנדי, הדד ראביט הוא כוכב בכל רשימה מפורסמת.

MILK&HONEY/ATTABOY – NYC

אטאבוי ממנהטן החל את צעדיו הראשונים בסוף המאה ה20 בשם מילק אנד האני, ללא קשר לארצינו זבת החלב ודבש. לאחר מעט יותר מעשור, שינה את שמו ונקרא אטאבוי עד היום. בר אשר נחשב למחייה תרבות הקוקטיילים בארה"ב או מי שהחזיר סצינה זו לאופנה אחרי שנים אפורות של משקאות פשוטים והרבה רעש וצלצולים, קצת כמו המוזיקה הפופולארית משנות ה90, המון נוצץ אך בסוף זה בריטני ספירס. הבר נחשב עד היום כאחד מהגדולים בעולם בתחום הקוקטיילים, בין אם לכבוד שהוא רוכש לקוקטיילים הקלאסיים כמו גם לאחד המובילים בחדשנות עם קוקטיילים כמו פניצילין וגולד ראש, ומקום חובה לכל חובב ערבובים המגיע לתפוח הגדול.

BAR HEMINGWAY – RITZ PARIS

בר המינגווי בפאריז נקרא על שם, ובכן, ארנסט המינגווי. הסופר המפורסם נהג לפקוד את הבר שהוקם עוד בשנות ה20 של המאה הקודמת. מסופר כי עם שחרור פאריז מהנאצים, המינגווי עצמו הגיע עם נשקו לשחרר את הבר מעול הפאשיזם. אגדה או אמת, לא ממש חשוב, העיקר ששותים כמוהו. הבר עצמו קטן ביותר ומכיל 25 מקומות ישיבה סך הכל, אם לא הזמנתם מקום זמן רב מראש, כנראה שרק תחלמו על לשתות מה שארנסט שתה. בעבר היה הבר ה-מקום לשתות ולהיראות, נקודת המפגש של גדולי האומנים, מדינאים ושתיינים מפורסמים. ועד היום זוהרו לא פחת. נסו להשיג מקום, יש רשימת המתנה, כנסו אליה והתחילו לחסוך, לא תצאו משם בזול.

 

זמן אמיתי – בית ספר לברמנים, המציע את קורס הברמנים המקצועי ביותר בישראל.

כל הזכויות שמורות לזמן אמיתי בע״מ | מפת האתר | הצהרת נגישות
דילוג לתוכן