טיפים לשתייה נכונה שכל ברמן צריך להכיר

בתור ברמנים, לא הרבה דברים מביכים אותנו, חלק גדול מהעבודה זה להתגבר על הביישנות וחוסר הבטחון, ברמן הוא יצור כמעט מושלם, ברמנית היא נזר הבריאה האלוהית. המחשבה שאתה טוב יותר מאחרים, כנראה נכונה אם אתה ברמן מוצלח. אך יש דבר אחד שאיתו קשה להשלים, דבר שברגע אחד יגרום לנו לאבד את כל הפאסון וההערצה, להיות ברמן שיכור. זה, מביך.

ומעבר לכך שזה לא נראה טוב, זה גם פוגע בעבודה, ברמן שיכור, יתן שירות פחות טוב, ימכור פחות טוב, וכתוצאה מכך, ירוויח פחות. ועדיין לא נתקלתי בברמן או ברמנית שסבבה להם להרוויח פחות רק בשביל עוד צ'ייסר.

אז מה עושים? לא שותים במשמרת. אבל עכשיו ברצינות, הרי זה לא יקרה. ארגנו לכם טיפים שיעזרו לכם להחזיק ראש בגאווה גם בלילה של שתייה, ולג רום לכל החברים שלכם לקנא. אין מטרה נעלה מזו.

שינה טובה בלילה שלפני

הטיפ הראשון לשתייה נכונה, מתחיל הרבה לפני שהתחלתם לשתות. בכמה פעולות שכדאי לעשות. שינה טובה לפני לילה של שתייה תעזור מאוד.

כדי להמעיט בספיגת האלכוהול בקיבה וכך לחדור למחזור הדם, מומלץ לאכול ארוחה טובה לפני ששותים, המכילה פחמימות ושומנים. סוד של שתיינים הוא ממש לשתות צ'ייסר שמן זית לפני שמתחילים את הערב, אולי לא הכי טעים ככה נקי, אבל זה לא נורא יותר מהוודקה שאתם מורידים בלי אבחנה.

מחקר חדש מאוסטרליה טוען שצריכת כוס מיץ אגסים טבעי לפני שהתחלתם את הערב תעזור לא פחות. כמה זה מבוסס, הדעות חלוקות, אך כולן מסכימות, זה טעים, ולפחות לא יזיק.

אז מה שותים?

אם כבר הזכרנו את הוודקה, נעבור לטיפ השני. מה לשתות. יש חשיבות לאלכוהול אותו אתם שותים, כמובן שעדיף לבחור באלכוהול האיכותי יותר, בוודקה לדוגמא עדיף להוציא עוד כמה שקלים על מותג יוקרתי יותר, היא מזוקקת ומסוננת יותר ומכילה פחות רעלנים. לא רק איכות האלכוהול משחקת תפקיד, משקאות בהירים, כלומר מיושנים פחות או לא מתובלים, יקלו על השפעות הבוקר שלמחרת, השפעת תבלינים או חבית יכולה להיות מופלאה בטעם, אך אם שותים הרבה ממשקאות אלו, תתכוננו לבוקר מעורפל.

כמו כן, בחרתם סוג אלכוהול?, תשארו איתו, אל תערבבו עם משקאות אלכוהוליים אחרים, ערבוב נהדר בקוקטייל אחד או שניים, אך ערב שלם של ערבובים, יערבב לכם גם את יום המחרת. ולבסוף, תתחילו מהנמוך לגבוה, ואל תחזרו אחורה. זו לא ירידה על נמוכים, הכוונה היא, להתחיל לשתות משקאות עם אחוז אלכוהול נמוך ומשם לעלות באחוזים. כלומר, להמחשה, תתחילו בבירה, תעברו לוויסקי ותשאירו את הבירה להתגעגע אליכם. אחרת, שוב, הבוקר.

והגיע הזמן גם לבדוק את:

שתייה קלה ליד האלכוהול

הטיפ השלישי נוגע במה שאתם שותים יחד עם האלכוהול. שתיה קלה הכוונה, אם חשבתם על עוד אלכוהול, אז כנראה אנחנו חברים, אבל בואו נדבר אחרי זה. מים, מים ועוד מים. שתו הרבה מים. אלכוהול מייבש את הגוף ואת המוח, דללו אותו ממחזור הדם כל הזמן, על כל מנת משקה אלכוהולי שאתם שותים, שתו כוס מים ועדיף גם לחכות כרבע שעה בין מנה למנה.

אתם אנשי וודקה רדבול?, ג'ין וטוניק?, רום עם קולה?, תיגמלו. משקאות ממותקים ומוגזים מגבירים את ספיגת האלכוהול בדם ותורמים לשכרות, ועוד יותר משקאות האנרגיה למיניהם המכילים קפאין שיחד עם אלכוהול בכלל מציף לנו את הורידים בהחלטות גרועות. חושבים לעבור למשקאות דיאטיטיים? לא יעזור, להיפך, עדיף כבר סוכר. אם בכל זאת אתם מכורי בועות במשקה, במחקר חדש נטען שסודה וספרייט הם המשקאות הכי פחות מזיקים מבין המוגזים בלילה של שתיה. למרות שוויסקי עם ספרייט כנראה לא ממש ישתלב בטעם, אז שתו סודה, אתם כבר ברמנים, התבגרתם.

תנשמו אוויר נקי

טיפ רביעי, אוויר. תנשמו הרבה אוויר נקי. צאו הרבה החוצה, תרעננו את הנשימה. משימה קשה יותר, עדיף לא לעשן, סיגריות, עישון מחמיר את השפעות האלכוהול. לגבי דברים אחרים, זה לא חוקי.

תשתו בהתאם לגודל שלכם

דבר אחרון שאתם יכולים לעשות, וזה כבר תלוי בהורים שלכם, זה להיוולד גדולים, גודל ומשקל הגוף הינם גורם משמעותי ביכולת צריכת האלכוהול. גודלכם ממוצע? כמות מנות האלכוהול המומלצת לגברים בערב היא עד ארבע ולנשים שלוש.

אך ברור שההמלצה לא תקפה לגביכם, אתם מורמים מעם, אתם ברמנים.

זמן אמיתי – קורס הברמנים המוביל והותיק בישראל.

כל הזכויות שמורות לזמן אמיתי בע״מ | מפת האתר | הצהרת נגישות
דילוג לתוכן